Rope Jumping Kienova houpačka Slaňování Slackline Klusking Volné Potápění Běhání | ||||
Off-limits.cz Extrémní sporty plné adrenalinu Věř si a dokážeš vše! |
||||
"Smrti se nebojím - Když jsem tu já, není tu smrt, když je tu smrt, nejsem tu já." (Epikuros)
|
Přesněji se jedná o spojení zatepleného trička s dlouhým rukávem a 3/4 kalhot se zipem přes celou přední stranu. Nechybí ani překrytý otvor v oblasti rozkroku pro malou potřebu. Uvnitř není všité spodní prádlo, přesto jdou nosit bez něj. Osobně to řeším podle teploty. Když je moc chladno, nebo silný protivítr, obleču si pod ně samostatné.
Dle vlastních zkušeností lze nosit jako jediný kus oblečení nebo kombinovat s dalšími oděvními doplňky. Samozřejmě záleží na teplotě a typu sportu.
Velká výhoda overalu je, že se nemůže vyhrnovat. To znamená, že tričko nevyjíždí nahoru a kalhoty napadají dolů. To ocení především vyšší a hubení lidé. Obzvláště příjemné je to v oblasti boků, kde kombinéza není příliš stažená, takže netlačí, jak bývá u Skins obvyklé.
Co se týče komprese, tak je znatelně menší, než u slabých jednodílných kusů oblečení. Při dlouhodobém používání nedochází k nepříjemnému pocitu z komprese.
Přední otvor pro malou potřebu je netradičně vodorovný, což se nijak neprojevuje na funkčnosti. Naopak to vypadá lépe než otvory svislé, které jsou větší. Jediný a trochu úsměvný problém nastane, když přijdou jiné potřeby.
Švy, jak už bývá zvykem, jsou ploché, aby při sportu nedřely. Bohužel hned po pár sportovních aktivitách jsem musel na několika místech stříhat niť, abych ji náhodou nevytrhl celou.
Materiál je z vnitřní strany velice příjemný. Ani po více než 10 hodinách běhu mě nic neškrábalo nebo nelechtalo. Z vnější strany jsou výrobní potisky.
Čekal bych určitou odolnost proti oděru, ale bohužel je mizerná. Běhám s lehkou běžeckou vestou a v místech, kde vestu upínají popruhy, byly už po prvním použití na kombinéze vidět odřeniny. To by se dalo ještě čekat. Ale když jsem odřeniny našel i na zápěstí pod hodinkami nebo pod velice lehkým reflexním páskem, tak jsem byl nemile překvapený. Jediné doporučení je obléct si přes overal ještě jednu vrstvu, která toho více vydrží.
Z osobní zkušenosti vidím největší problém, že kalhoty jsou pouze 3/4. Pokud by to bylo slabé letní oblečení, tak to pochopím, ale tlusté termo oblečení do zimy udělat jen pod kolena, je tak trochu z mé strany nepochopené. Buď je zima na holá lýtka, nebo lze doplnit o kompresní návleky či podkolenky. Bohužel to není úplně ideální při ohýbání kolena, protože se dřív nebo později lýtko odhalí. Jediná možnost je přes nebo pod ně obléknout celé kalhoty, ale tím pádem budou stehna až moc obalena a budou se zahřívat.
Overal jsem na sobě měl při běhu, na běžkách i na kole během jediného dne. Také jsem v něm absolvoval více než 10 hodinový běh těžkým terénem. Během této doby jsem dospěl k názoru, že ideální počasí pro jeho nošení je, když je zataženo a jsou stabilní teploty. Když jsem totiž běžel za slunečného dne na slunci, kde bylo teplo, tak jsem se nepříjemně potil, zato ve stínu, kde bylo pod nulou, jsem místy přemýšlel, že bych se ještě něco dooblékl. Protože se jedná o kombinézu, nejde jen z části sundat. V tomto případě je tedy praktičtější vrstvit, zkrátka si vzít více slabších věcí, které lze postupně měnit.
Protože oblast pasu není pružná jako třeba u kalhot (aby nesjížděly), vzniká v těchto místech mezi zády a kombinézou volný prostor. Pokud tedy fouká na záda, je to nepříjemně znát. Přitom by stačilo, aby v těchto místech byl pružný pas nebo integrovaný bederní pás, jak bývá uvnitř některých neoprenů. Osobně to řeším buď tričkem, které si pod to obleču přímo na tělo nebo si zvenku připnu samostatně bederní pás.
SiteMap • Dvořák Štěpán 2007 - 2024 |